השאירו פרטים ונחזור אליכם

  שילוב של מוצרי חשמל בעיצוב חדר האמבטיה


  אחד החדרים שמשרתים את כל בני הבית באופן שגרתי הוא חדר האמבטיה ומכיוון שמדובר על מקום מרגיע אשר מחדש את האנרגיות ותורם להרגשתנו חשוב להשקיע בחדר ולבחור את המוצרים השונים בקפידה כך שיהיו מעוצבים, פרקטיים ובטיחותיים.

  חלק בלתי נפרד מחדר האמבטיה כולל מוצרי חשמל – ביניהם – מכונת הכביסה, מייבש הכביסה, מפזר החום, התאורה וכו'. מכיוון שמרבית חדרי האמבטיה בישראל אינם גדולים יש לתכנן אותם באופן מדויק אשר יאפשר לבני הבית להיות בטוחים ולהרגיש בנוח.

  להלן, הסבר על מוצרי החשמל הדרושים לחדר האמבטיה:

  מכונת כביסה ומייבש כביסה

  ניתן למצוא 2 סוגים של מכונות כביסה – יש מכונות כביסה בעלות פתח עליון ויש מכונות כביסה עם פתח מקדימה. במידה והחלל צר רצוי לבחור במכונות כביסה בעלות פתח עליון משום שהן יותר צרות ממכונות בעלות פתח קדמי. כמו כן, הן יותר נוחות לשימוש. החיסרון שלהן הוא שאי אפשר להניח עליהן חפצים והן יכולות לכבס כ- 5 ק"ג בלבד – זאת בניגוד למכונות בעלות פתח קדמי- מכונות אלו יכולות לכבס כ-10 ק"ג. במידה וחלל האמבטיה גדול ויש צורך בכך, ניתן לבחור במכונת כביסה גדולה יותר.

  חשוב לבדוק שיש מספיק מקום למכונה ומספיק מקום לפתיחת הדלת ולכן יש למדוד את השטח – בנוגע למייבש הכביסה ניתן למצוא בעיקר דגמים עם פתח קדמי. גם במקרה של המייבש, יש למדוד את המקום ואת רוחב הדלתות. בחלק מהדגמים אפשר להחליף את הכיוון של פתיחת הדלת.

  תאורה

  כידוע, מים וחשמל צריכים להיות מופרדים זה מזה ולכן צריך להקפיד שהשקעים יכללו כיסוי הגנה מפני מים. בנוגע לעיצוב רצוי לשלב בין תאורה מרשימה שתתרום לאווירה – מומלץ לפזר את תאורת האווירה בנקודות שונות – הדבר יצור תחושת המשכיות ותאורה פונקציונלית אשר תאפשר למשתמשים בחלל לקרוא, להתאפר, להתגלח וכו'. לכן, יש להאיר את האזורים הרלוונטיים.

  מפזרי חום

  בחודשי החורף הקרים, יכול מפזר חום איכותי להפוך את המקלחת לתענוג וכיום ניתן לבחור בין מגוון מפזרי חום ולהתאים אותם לעיצוב האמבטיה ולצרכים האישיים. כמובן שחשוב לוודא שמפזר החום הנבחר בטיחותי – חסין למים, בעל מנגנון תרמי שמספק הגנה מפני חום רב מידי, בעל תרמוסטט שמאפשר למשתמש לשלוט על דרגות החום ובעל תקני בטיחות. אפשר לרכוש מפזרי חום לעמידה ושכיבה או מפזרי חום לתלייה- מפזרי חום אלו יתאימו לחללים קטנים. כמו כן, ניתן לבחור בין מגוון צבעים ועיצובים ולהוסיף חינניות ואנרגיה לחלל.

  כמה טיפים לדרך:

  • מומלץ לבחור במוצרים בצבעים בהירים – צבע שמנת, בז' ולבן יגרמו לחדר האמבטיה להראות מואר, נקי ופתוח. אם רוצים להוסיף צבע אפשר לבחור במוצר חשמל צבעוני או להוסיף אביזרים בצבעים – כמו למשל – וילון, שטיח וכו' – אך לא רצוי לבחור ביותר משני גוונים – בחירה של יותר מידי צבעים תגרום לחדר האמבטיה להראות עמוס.
  • יש להתחשב בכך שמדובר על חלל רטוב ויש סכנת החלקה – לכן, יש לתכנן את מיקום הפרטים המרכזיים – בצורה זו יהיה ניתן למנוע היתקלויות ורצוי לבחור באריחים מחוספסים מעט – אריחים מסוג זה יוכלו למנוע החלקה. כמו כן, מומלץ שלא למקם את האסלה ממול לדלת.
  • רצוי לבחור במשטח עמיד בפני חומרי ניקוי ושחיקה – רצוי להעדיף אריחים מגרניט פורצלן או קרמיקה על פני חיפויי שיש שאינם סופגים בצורה טובה ואריחי עץ שדורשים השקעה בתחזוקה.
  איזה חיפוי קיר מטבח מתאים למטבח לבן?

  מטבח לבן הוא נושא עיצובי שחוזר בשנים האחרונות...

  קרא עוד
  איזה ריצוף לבית מומלץ?

  כאשר צריך לבחון את הסוגים השונים של ריצוף...

  קרא עוד
  קרמיקה לבית איך בוחרים ומה כדאי?

  בחירה של קרמיקה לבית היא אחת הבחירות החשובות...

  קרא עוד

  גם אתם יכולים להגשים חלום

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם