השאירו פרטים ונחזור אליכם

  בוחרים ריצוף

  כל מה שאתם צריכים לדעת על סוגי הריצוף, סגנונות וטיפים לבחירה נכונה

  השנים האחרונות מדגישות באופן מיוחד את החיבור הישיר שבין מסלולי התצוגה בבירות האופנה הגדולות בעולם, לתחום עיצוב הבית. החיבור בין העולמות, הוליד מגוון עשיר ומתפתח של קולקציות ריצוף וחיפוי. המגמה האתנטית, למשל, העמיקה את נוכחותם של האריחים המעוטרים, הסגנון האורבני הגביר את הביקוש לאריחי גרניט פורצלן בגוונים מונוכרומטיים של אפור, בז' וגרייז'ים למיניהם ואילו השימוש בריצוף פרקט במראה מיושן העניק תשובה מסוגננת לאוהבי הסגנון הכפרי.

  בחירת חומרים היא נושא מורכב המלווה חלק ניכר מפרויקט הבניה. הריצוף וצבע הקיר מהווים רקע לחללי הבית השונים ולכן קיימת חשיבות רבה בבחירתם, בפן האסתטי, ולא פחות חשוב, בפן הטכני.

  באופן כללי, קיימים שלושה אזורים עיקריים בכל בית שדורשים התייחסות- חוץ הבית, פנים הבית וחדרי אמבט. חדרי האמבט הם חלק מהחללים הפנימיים, אך בשל הלחות המאפיינת אותם והמגע עם מים, יש להכיר את סוגי הריצוף המתאימים להם.

  חוץ הבית

  סביבת הבית החיצונית, קבלה בשנים האחרונות תשומת לב אדריכלית חשובה. אם בעבר הלא רחוק, התייחסנו לסביבה החיצונית בנונשלאנטיות, הרי שהיום המרפסת מהווה חלק כמעט בלתי נפרד מסלון הבית.

  בחירת הריצוף לאזור חוץ הבית תיערך בהתאם לנתוני המקום- פרטים כגון פרגולה אטומה לגשם, ויטרינות, חדרי זכוכית וסוככים למיניהם, ישפיעו על בחירת האריח, היות והאריחים שיבחרו לא חייבים להיות בעלי רמת הספיגה הגבוהה ביותר, כמו אריחי בטון מעוטרים למשל. לעומת זאת, כשמדובר על שטח שנמצא תחת כיפת השמים, הריצוף שיבחר יהיה ברובו המכריע של הפעמים גרניט פורצלן. לאריחי הגרניט פורצלן יתרונות משמעותיים- הם אינם סופגים, קלים מאוד לתחזוקה, אינם רגישים לחומרי ניקוי פעילים וחלקם אף מוצעים עם עיבוד אנטי סליפ, נגד החלקה. לצד הגרניט פורצלן ניתן לבחור בסוגי ריצוף נוספים הניכנים גם הם בתכונות שהופכות אותם מתאימים לריצופי חוץ, בינהם גם אריחי הקלינקר בגווני טרה קוטה (חמרה), אריחים חזקים ביותר שאינם סופגים. בחירת האריחים לחוץ הבית תשלב את ההתאמה של סוג האריח ותכונותיו לבין התאמתו לסגנון העיצובי- אריחי קלינקר בגווני טרה קוטה למשל יתאימו לאוהבי הסגנון הטוסקני הכפרי, בעוד אריחי גרניט פורצלן ישתלבו היטב עם הסגנון המודרני.

  פנים הבית

  חללי הבית הם חגיגה בפני עצמה. המגבלות כמעט ואינן קיימות ולטעם האישי משמעות רבה. כלל אצבע שחשוב לזכור הוא שכל אריח המתאים לחוץ הבית, יתאים בהכרח לחללי הבית הפנימיים. כשמדובר באריחי בטון למשל, ניתן לראות את סימני הזמן ככל שזה נוקף. מדובר באריחים סופגים ובמהלך השנים הם מקבלים את אופיו של הבית ומעצימים את הקו האסתטי של החלל. סוגים יעודיים של סילר, יסייעו בשמירה על אריחים אלו לאורך זמן. אריחי הגרניט פורצלן הם אריחים נייטרליים בדרך כלל והם יעשו

  עבודה מצוינת למי שמבקש ניקיון עיצובי. אחד הטרנדים הבולטים היום הם אריחים מדוקקים (אריחים דקים במיוחד). האריחים המדוקקים מגיעים במידות גדולות במיוחד ומעניקים בכך תחושת גודל ומרחב והם מתחברים היטב לסגנונות האורבניים והמודרניים. האריחים מגיעים במידות 300X150, ,150X750 150X150 ,100X100 ועוד.

  בחדרי השינה, הריצוף האולטימטיבי הוא הפרקט בשל התחושה החמימה שמכניס לחלל ולמגע הנעים שמעניק למי שדורך עליו יחף.

  בחירת הריצוף היא נגזרת של סגנון הפרויקט, אך במידה ואתם משפצים ולא בונים מן היסוד, חשוב לדעת, בנוסף, שאריחים מסוימים אינם ניתנים להדבקה על ריצוף קיים, בשל עוביים.

  חדרי אמבט

  חדרי אמבט נקראים בעגה המקצועית 'חדרים רטובים'. בחירת ריצוף לחדרים הללו חייבת להיות מותאמת לרמות לחות גבוהות ולמגע עם מים. קיימים אריחים שמראש לא יתאימו לחלל מהסוג הזה ישנם אריחים שיתאימו רק אם יעברו טיפול מקדים וכאלו שיוכלו להשתלב בו ללא כל טיפול מקדים. אחד מהם הוא הגרניט פורצלן. יתרונותיו היחסיים הופכים אותו אולטימטיבי לחללים אלו, אם כי זאת כמובן לא האלטרנטיבה היחידה. יש מי שבוחר אריחי בטון מעוטרים לחדר האמבט. במקרה כזה, יעברו האריחים טיפול בסילר מיוחד שיאטום אותם מפני חדירת מים.

  אפשרות נוספת שקיימת הוא ריצוף גרניט פורצלן דמוי עץ. לא בכדי אריחים אלו נהפכו לפופולריים יותר ויותר- מצד אחד הם זכו בכל היתרונות שקיימים באריחי גרניט פורצלן- הם אינם סופגים וקלים מאוד לניקיון ותחזוקה ומצד שני המראה המיוחד של העץ מקנה תחושה חמימה ונעימה. אריחי הגרניט פורצלן במראה עץ טבעי מתאימים להשתלב בחדרים רטובים, כאמור, במרפסות חוץ וכמובן בכל שאר חללי הבית.

  כל סוג אריח דורש תחזוקה שונה וחשוב להבין מה בדיוק נדרש מכם, יום אחרי שהאריח מותקן בביתכם. האיזון בין קו אסתטי ובין פרקטיקה הוא חשוב, ומומלץ מאוד לשמור עליו ולא להתפתות לבחירות שאינן מתאימות לכם.

  הפרטים הללו הם בסיס לבחירה נכונה. חשוב שתגיעו עם המידע לאולם התצוגה שלנו בפולינוי ובכך תבטיחו את הבחירות האולטימטיביות עבורכם.

  גם אתם יכולים להגשים חלום

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   YOU MIGHT ALSO LIKE

   איזה חיפוי קיר מטבח מתאים למטבח לבן?

   מטבח לבן הוא נושא עיצובי שחוזר בשנים האחרונות...

   מעבר למאמר
   איזה ריצוף לבית מומלץ?

   כאשר צריך לבחון את הסוגים השונים של ריצוף...

   מעבר למאמר
   קרמיקה לבית איך בוחרים ומה כדאי?

   בחירה של קרמיקה לבית היא אחת הבחירות החשובות...

   מעבר למאמר